Vești bune pentru împătimiții festivalurilor! Organizatorii UNTOLD vor da startul unui nou festival care, de data aceasta, se va ține în Poiana Brașov.

Evenimentele se vor desfășura vara și iarna, scopul fiind acela de a promova turismul în Poiana Brașov, una dintre stațiunile montane preferate de români.

„Când situația pandemică o va permite, Poiana Brașov va fi locul unde organizatorii Untold & Neversea vor face o serie de festivaluri, cu scopul de a deveni cea mai căutată stațiune montană din Europa pentru tineri”, a declarat Allen Coliban, Primarul Brașovului.

Se pare că stațiunea va avea la bază două elemente căutate de tineri: distracție și wellness. Veștile bune continuă, deoarece acest concept va fi disponibil tot anul.

„Au reușit la Cluj-Napoca cu Untold-ul, au reușit la Constanța cu Neversea-ul și sigur vor reuși la Brașov cu Massif-ul. Sunt genul de evenimente care fac orașele să iasă din amorțeală și aduc multe venituri la bugetul local”, a mai adăugat Allen Coliban.

Prin acest proiect ambițios se dorește trecerea Poianei Brașov pe lista celor mai bune stațiuni din Europa.

Redactor: Andreea Buinoschi